Aktualności Miasta i Gminy Sieniawa

W tym dziale przeczytają Państwo i dowiedzą się o wydarzeniach w naszej Gminie. Mieszkańcy z pewnością znajdą tutaj ciekawe informacje, które pozwolą odwiedzać nas częściej.


Sieniawa.pl
Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności > Červená Voda nowym partnerem
Červená Voda nowym partnerem

W niedzielę 29 kwietnia podpisano na Słowacji umowę o wzajemnej współpracy pomiędzy gminami Červená Voda i Sieniawa. W wydarzeniu kulturalnym, które promowało partnerstwo gmin uczestniczyli burmistrz Adam Woś, zastępca Janusz Świt, sekretarz Jerzy Mazur wraz z delegacją pracowników oraz Zespół Piganeczki i przedstawiciele KGW w Wylewie.
Niedzielne uroczystości rozpoczęła msza św. odprawina w cerkwi greckokatolickiej w Cervenej Vodzie. Po nabożeństwie w siedzibie miejscowego urzędu umowę o wzajemnej współpracy podpisali Burmistrz Miasta i Gminy Sieniawa Adam Woś i Starosta Červenej Vody Pavol Džačovský. Następnie włodarze zaprzyjaźnionych gmin posadzili drzewo przyjaźni w parku utworzonym w ramach projektu Interreg PL-SK, a który ma symbolizować partnerstwo gmin Červená Voda i Sieniawa.
Po części oficjalnej delegacja z Sieniawy obejrzała program artystyczny. Na scenie zaprezentowały się dzieci ze szkoły w Červenej Vodzie, zespół folklorystyczny oraz gościnnie - Zespół Piganeczki. Część artystyczną zakończył koncert słowackiego zespołu folkowego Kollarovici. Pochodzący z miejscowości Jakubany muzycy mają w swoim repertuarze również polskie piosenki ludowe. Żywa muzyka, entuzjazm i humor wokalistów spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem publiczności. Na pewno w pamięci sieniawskiej delegacji pozostanie bardzo ciepłe i życzliwe przyjęcie gospodarzy Červenej Vody.
Warto wspomnieć, że to nie pierwsza słowacka miejscowość, z którą gmina Sieniawa podpisała umowę o wzajemnej współpracy. Od roku 2010 utrzymujemy partnerskie kontakty z Pecovską Novą Vsią, a od 2016 roku z Lutiną. Umowy o wzajemnej współpracy zawiera się "w myśl idei integracji europejskiej mając na celu znoszenie barier gospodarczych, kulturalnych i społecznych pomiędzy narodami dla budowania porozumienia, pokoju i przyjaźni wszystkich państw oraz z wiarą w to, że współpraca pomiędzy obu społecznościami stanowi ważny krok na drodze tworzenia nowej, zjednoczonej Europy oraz przyczyni się do lepszego poznania".

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć