Aktualności Miasta i Gminy Sieniawa

W tym dziale przeczytają Państwo i dowiedzą się o wydarzeniach w naszej Gminie. Mieszkańcy z pewnością znajdą tutaj ciekawe informacje, które pozwolą odwiedzać nas częściej.


Sieniawa.pl
Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności > Muzyczne wrażenia – Konkurs Piosenki Polskiej
Muzyczne wrażenia – Konkurs Piosenki Polskiej

19 czerwca w Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji „Sokół” w Sieniawie odbyła się II edycja Konkursu Piosenki Polskiej. Celem konkursu było zachęcenie dzieci i młodzieży do prezentacji swoich umiejętności wokalnych oraz umożliwienie występu na dużej scenie przed publicznością i jurorami.
W tegorocznym konkursie udział wzięły dzieci i młodzież z Dobrej, Sieniawy i Rudki – sześciu solistów i pięć grup wokalnych. W sali widowiskowej „Sokoła” rozbrzmiewały polskie utwory muzyki rozrywkowej, w ciekawych interpretacjach. Jury – Katarzyna Barabasz, Anna Mach i Konrad Wermiński, miało nie łatwe zadanie. Jak podkreślił Konrad Wermiński piosenki były trudne, często śpiewane na głosy, co jest fajne, ale nie jest łatwe. Ciekawe aranże utworów i dynamiczne wykonanie, duża skala muzyczna i zmiany tonacji sprawiły, że konkurs był naprawdę na wysokim poziomie wokalnym. Ostatecznie jury wyłoniło zwycięzców. W kategorii solista zwyciężyła Martyna Nagórny z Dobrej, która pięknie zaśpiewała piosenkę pt. „Byle jak”. Miejsca na podium zajęli również Julia Jarmuziewicz z Rudki i Martyna Szczęch z Sieniawy. W kategorii grupa wokalna pierwsze miejsce przypadło zespołowi z Rudki za piosnkę „Dni, których nie znamy”. Kolejne miejsca odpowiednio zajęły: grupa z Sieniawy (Justyna Stawarska, Martyna Chmielecka, Martyna Gronowicz, Martyna Paluch) i grupa z Rudki (Iwona Łach, Adrian Oleszczuk i Claudia Fila z chórem). Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobny upominek, a zwycięzcy nagrody rzeczowe i statuetki, które wręczyli członkowie jury i Dyrektor Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji „Sokół” w Sieniawie Piotr Majcher.
Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i życzymy wielu sukcesów muzycznych.

Marta Kozłowicz

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć