Aktualności Miasta i Gminy Sieniawa

W tym dziale przeczytają Państwo i dowiedzą się o wydarzeniach w naszej Gminie. Mieszkańcy z pewnością znajdą tutaj ciekawe informacje, które pozwolą odwiedzać nas częściej.


Sieniawa.pl
Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności > Szkolna rodzina otoczona lasem
Szkolna rodzina otoczona lasem

Społeczność Szkoły Podstawowej w Wylewie świętowała w niedzielę 5 czerwca br. dzień patrona - prof. Kazimierza Sucheckiego. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w intencji szkoły, uczniów oraz pracowników, zaś dalsza ich część miała miejsce w "Zielonej klasie" - obiekcie edukacyjnym usytuowanym na terenie Leśnictwa Witoldówka. 
      W tej wspaniałej leśnej scenerii nauczyciele oraz rodzice uczniów zorganizowali piknik rodzinny, który swą obecnością zaszczycili przedstawiciele władz Miasta i Gminy Sieniawa: z-ca burmistrza Janusz Świt, sekretarz Jerzy Mazur, kierownik Teresa Szydłowska oraz przedstawiciel Nadleśnictwa Sieniawa - Andrzej Czyż. Na wstępie dyrektor szkoły, Maria Ożga serdecznie powitała wszystkich przybyłych, następnie głos zabierali zaproszeni goście. Tę część uroczystości zakończyło wręczenie uczniom nagród i dyplomów za osiągnięcia sportowe. Potem swój bogaty i ciekawy program artystyczny z okazji Dnia Matki i Ojca zaprezentowali uczniowie "zerówki". Mnóstwo frajdy sprawiły rodzicom i dzieciom liczne zabawy i konkurencje sportowe przygotowane przez nauczycieli. Atrakcji było co niemiara. Szczególnie biegi z "jajkami na łyżkach" wywołały spore emocje i to zarówno wśród uczestników jak też kibiców. Jednak największe emocje towarzyszyły loteryjce z nagrodami. Każdy jej uczestnik był jednak bardzo zadowolony, ponieważ wszystkie losy były pełne m. in. dzięki wsparciu sponsorów jak też Nadleśnictwa Sieniawa oraz p. Janusza Świta. Zwieńczeniem święta był wspólny grill. Każdy mógł skosztować pysznej kiełbaski oraz innych smakołyków, zaś czas umilała płynąca z głośników muzyka. Wspólnie spędzone chwile w miejscu tak bliskim prof. Kazimierzowi Sucheckiemu dostarczyły wszystkim niezapomnianych wrażeń. 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć