Aktualności Miasta i Gminy Sieniawa

W tym dziale przeczytają Państwo i dowiedzą się o wydarzeniach w naszej Gminie. Mieszkańcy z pewnością znajdą tutaj ciekawe informacje, które pozwolą odwiedzać nas częściej.


Sieniawa.pl
Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności > Tygrysy najlepsze!
Tygrysy najlepsze!

12 marca obchodzony jest w Polsce Dzień Matematyki. Święto to zostało utworzone aby pokazać uczniom inną stronę matematyki, pokazać że matematyka może być przyjemna i dawać radość.
Z tej okazji Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji "Sokół" w Sieniawie zorganizowało Międzyszkolny Konkurs Matematyczny. W poniedziałek 19 marca do rywalizacji przystąpiło sześć trzyosobowych drużyn, reprezentujących szkoły podstawowe z terenu gminy Sieniawa, które wybrały dla siebie nazwy: Czerwone Cyferki – SP Czerwona Wola, Czynniki α, β, γ – SP Sieniawa , FC Rudka – SP Rudka, Matematycy – SP Dobra, Mathematic Club – SP Wylewa i Tygrysy – SP Sieniawa. Zawodnicy zmierzyli się z zadaniami matematycznym, które wymagały od nich wiedzy matematycznej oraz logicznego myślenia, rozwiązywali sudoku oraz zmierzyli się z puzzlami tangram - które, jak się okazało były nie lada wyzwaniem. Ostatecznie najlepsi okazali się członkowie drużyny Tygrysów. Drugie miejsce zajęła grupa Czynniki α, β, γ, a trzecie Mathematic Club. Pozostałe ekipy zakończyły rywalizację ex aequo na czwartm miejscu. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie Danuta Majcher i Dorota Gancarz-Pich. Na zakończenie dyplomy i drobne upominki wszystkim uczestnikom konkursu oraz nagrody zwycięzcom wręczyli burmistrz Adam Woś i Dyrektor CKSiR "Sokół" Piotr Majcher.

Marta Kozłowicz

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć