Aktualności Miasta i Gminy Sieniawa

W tym dziale przeczytają Państwo i dowiedzą się o wydarzeniach w naszej Gminie. Mieszkańcy z pewnością znajdą tutaj ciekawe informacje, które pozwolą odwiedzać nas częściej.


Sieniawa.pl
Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności > Udany debiut na Dzień Kobiet
Udany debiut na Dzień Kobiet

W niedzielę na scenie sieniawskiego „Sokoła” zadebiutowała Amatorska Grupa Teatralna. Przedstawienie pt. „Mąż zmarł, ale już mu lepiej” na podstawie sztuki Izabeli Degórskiej uświetniło gminne obchody Dnia Kobiet.
Spektakl opowiadał o pazernej żonie, która chętnie pozbyłaby się z tego świata swojego męża. I kiedy już wydaje się, że będzie szczęśliwą wdową okazuje się, że… mąż żyje. Widowisko obfitowało w zaskakujące scenki sytuacyjne, błyskotliwe dialogi i czarny humor. Całość dopełniły wyraziście nakreślone i świetnie odegrane przez aktorów amatorów postaci oraz bogata scenografia. Niewątpliwie był to bardzo udany debiut sceniczny o czym świadczyły salwy śmiechu rozbawionej publiczności i gromkie brawa na zakończenie przedstawienia. Amatorskiej Grupie Teatralne gratulujemy udanej premiery i życzymy dalszych sukcesów. A udział w przedstawieniu wzięli: Jadwiga Majcher, Genowefa Wikiera, Katarzyna Bartuś, Jolanta Gielarowiec, Witosława Zawada, Robert Siry, Krystyna Król, Katarzyna Drapała, Agnieszka Pieróg, Dorota Pigan i Bogusława Moczarska.
Na zakończenie burmistrz Adam Woś podziękował za udany program artystyczny i złożył zebranym w sali widowiskowej Paniom serdeczne życzenia zdrowia, pogody ducha i energii.
Następnie w remizo-świetlicy w Dybkowie odbyło się spotkanie przedstawicieli władz samorządowych z Paniami z kół gospodyń wiejskich i Stowarzyszenia „Aktywne w Sieniawie” oraz pracownicami sieniawskiego magistratu. Tam do życzeń burmistrza dołączyli się obecni na uroczystości Panowie, którzy wręczyli Paniom piękne róże i mały upominek.

Marta Kozłowicz

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć