Sport w Mieście i Gminie Sieniawa

 

Istotną rolę w życiu mieszkańców Gminy Sieniawa odgrywa sport i aktywne formy spędzania wolnego czasu. Na terenie gminy od wielu lat funkcjonuje Miejski Klub Sportowy „Sokół” Sieniawa. Pierwsze informacje na temat „Sokołów” pochodzą już z 1896 roku. Klub początkowo znany jako Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” skupia dziś liczne grono młodych zawodników i fanatyków piłki nożnej oraz siatkowej. Aktywna działalność sportowo-wychowawcza działaczy klubu owocuje licznymi sukcesami jego członków.

Wychodząc im naprzeciw, jak również starając się sprostać oczekiwaniom mieszkańców w ostatnich latach bardzo mocno rozbudowano bazę sportowo rekreacyjna na terenie gminy. W Sieniawie wybudowano stadion sportowy wraz z jego zapleczem socjalnym i infrastrukturą towarzyszącą, zmodernizowano istniejącą halę sportową im. Dariusza Michalskiego, wybudowano kompleks sportowo – rekreacyjny przy Szkole Podstawowej w Sieniawie, w którym znajduje się pełnowymiarowa hala sportowa, kryta pływalnia, sauny, sala fitness, siłownia, gdzie pod okiem wykwalifikowanej kadry odbywają się różnego rodzaju zajęcia sportowe.

Dla amatorów spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu przygotowana została bogata oferta dla wszystkich grup wiekowych. Są to boiska sportowe zarówno trawiaste jak i posiadające sztuczną nawierzchnię, trasy Sieniawskiego Parku Nordic Walking o trzech stopniach trudności, place zabaw dla dzieci. Ostatnio do tejże bogatej oferty dołączyła także siłownia terenowa. Inwestycja zlokalizowana jest na dz. nr ewid. 829/8 w centrum miasteczka, w bezpośrednim sąsiedztwie boiska sportowego oraz placu zabaw dla dzieci.

 

Kontakt:

Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji „Sokół” w Sieniawie

ul. T. Kościuszki 4

37-530 Sieniawa

tel. 16 648 81 14

www.cksirsokol.sieniawa.pl

cksirsokol@sieniawa.pl